Dlaczego psychologia sportu?

„Jeśli wierzysz w zwycięstwo, zwycięstwo uwierzy w ciebie” 

W dzisiejszych czasach, gdy kondycja fizyczna i wyposażenie zawodników utrzymują się często na bardzo zbliżonym poziomie, zwycięstwo odnosi się nie siłą mięśni, lecz głowy. Nastawienie psychiczne, umiejętność zapanowania nad emocjami, znajomość swoich mocnych i słabych stron, koncentracja, wyciszenie oraz umiejętność współpracy to czynniki, które w największym stopniu decydują o powodzeniu w sporcie. 
Na sukces najlepszych sportowców pracują dzisiaj całe sztaby: trenerzy, lekarze, dietetycy i psycholodzy. Współpraca z psychologiem staje się coraz częściej kluczem do sukcesu, co potwierdzają sportowcy takiej klasy jak chociażby Adam Małysz. 
Psychologia sportu jest również pomocna w chwilach gdy wydaje się, że nie warto dalej trenować. Gdy zawodnik skarży się na brak wyników, brak motywacji, zdolności, sił. 
Jako psycholog sportu dysponuję szerokim wachlarzem narzędzi psychometrycznych oraz metod poprawiających nie tylko wyniki sportowe zawodnika, ale również przyczyniających się do jego szeroko pojętego rozwoju osobistego. Wspieram zawodników w trudnej drodze do zwycięstwa, towarzyszę w treningach i zawodach, pomagam wyznaczyć cele, ale także poradzić sobie z porażką czy kontuzją. Rozumiem, że intensywne uprawianie sportu, rytm treningów, wyjazdy na zgrupowania i zawody rodzą także często problemy w życiu prywatnym. Oferuję wszechstronne wsparcie i pomoc w osiągnięciu wymarzonych wyników. Pomagam przełamać najtrudniejszą barierę w drodze na podium – tę tkwiącą wewnątrz każdego człowieka.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Affiliate Network Reviews